Στρατώνι – Γ.Σ.Φαρσάλων 73-60 (Β’ Εθνική)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Την ήττα γνώρισε στην έδρα του Στρατώνι ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων με σκορ 73-60.

Έτσι οι μπλε μετράνε πέντε νίκες και τέσσερις ήττες στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής κατηγορίας.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι σε ένα κλειστό πρώτο δεκάλεπτο με τους διαιτητές της αναμέτρησης να χρεώνουν από το πρώτο λεπτό τον αρχηγό των μπλε Γιώργο Αναγνωστόπουλο με δύο φάουλ.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά με 16-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά πόντων και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου όντας μπροστά με 38-28.

Στα μέσα της τρίτης περιόδου ο Γυμναστικός κατάφερε να μειώσει στους τρείς πόντους την διαφορά όμως η λήξη του δεκαλέπτου τον βρήκε πίσω με 15 πόντους (57-42).

Ίδια ήταν η εικόνα και στην τελευταία περίοδο με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με 73-60.

Πρώτος σκόρερ του Γυμναστικού ήταν ο Σιόλογκας με 14 πόντους, ενώ 12 πέτυχε ο Γιώργος Αναγνωστόπουλος και 10 ο Σαββίδης.

Οι Συνθέσεις

Στρατώνι: Μητσάκης 17(2), Δελίδης 5(1), Σαμαράς 2, Φλιάτης Γιάννης 5, Φλιάτης Γιώργος 10, Λευκαδίτης 10(2),Πολιτόπουλος 6, Δασκαλόπουλος 18, Σερέτης,Καραμανώλης, Κατσιούλης, Σπύρας

Γ.Σ.Φ.(Πέρκος): Νικολόπουλος11(1) , Αναγνωστόπουλος Γ. 12(2), Ντίνος , Αναγνωστόπουλος Χ.8(2) , Σαββίδης 10, Σιόλογκας 14(1), Χαιρετίδης, Συνετός, Τέλιος, Καραδήμας. Μακρής 5, Λιούπης