Την νίκη με σκορ 84-70 πανηγύρισαν οι μικροί του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Οι μικροί κατάφεραν από την αρχή της αναμέτρησης να επιβάλουν τον ρυθμό τους και η λήξη του πρώτου δεκαλέπτου τους βρήκε μπροστά με 19 πόντους (30-11).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σταδιακά την διαφορά και πήγαν στα αποδυτήρια όντας πίσω με 11 πόντους (46-35).

Η τρίτη περίοδο ήταν ένας μονόλογος του Γυμναστικού καθώς με επιμέρους σκορ 23-13 κατάφεραν να πάρουν αέρα 21 πόντων (69-48).

Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά όμως εν τέλει οι μπλε πήραν ακόμη μια νίκη.

Από πλευράς Γυμναστικού πήραν όλοι οι διαθέσιμοι μπασκετμπολίστες χρόνο συμμετοχής για ακόμη μια φορά και με την απόδοση τους κατάφεραν να οδηγήσουν σε ακόμη μία νίκη τον Γυμναστικό.

Δεκάλεπτα: 30-11, 46-35, 69-48, 84-70

Η Σύνθεση

Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων (Σωτήρης Ρίζος): Ντίνος, Συνετός, Λούτας, Λιούπης, Αλεξόπουλος, Μπακαλόπουλος, Βασιλείου, Ερελιάδης, Δημόπουλος, Παραγάλας, Ταστεμίρογλου, Τριανταφύλλου