Ήττα για την Κ21, «διπλό» και δεύτερο το παιδικό τμήμα του Γ.Σ.Φ!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Την εντός έδρας ήττα γνώρισαν οι μικροί του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων από την ομάδα του Αιολικού με σκορ 73-84 για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο και να κάνουν ότι και η λήξη του πρώτου δεκαλέπτου τους βρήκε μπροστά με 25-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα δεν άλλαξε και πολύ με τον Γυμναστικό να έχει το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του και οι μπλε πήγαν στα αποδυτήρια όντας μπροστά με 4 πόντους (42 – 38).

Στην τρίτη περίοδο οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο και η λήξη της βρήκε τον Γυμναστικό μπροστά με 62 – 58.
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την απαιτούμενη ενέργεια σε άμυνα και επίθεση και εν τέλει πήραν το ροζ φύλλο με 73 – 84.

H Σύνθεση

Γ.Σ. Φαρσάλων (Ρίζος): Λούτας, Ερελιάδης, Βασιλείου, Λιούπης, Παπαγεωργίου, Μπακαλόπουλος, Συνετός, Ντίνος, Ταστεμίρογλου, Παραγάλας, Αλεξόπουλος, Δημόπουλος.

Σπουδαίο διπλό πέτυχε το παιδικό τμήμα του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων το οποίο πέρασε και από τον Παλαμά με σκορ 50-63 και με αυτό το αποτέλεσμα «κλείδωσε», την δεύτερη θέση του ομίλου.

Πλέον περιμένει τον 4ο της βαθμολογίας ο οποίος κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ο Ολυμπιακός Καρδίτσας για να δώσει νοκ άουτ παιχνίδι στα Φάρσαλα.

Ο νικητής θα δώσει μετέπειτα αγώνα για την ανάδειξη του πρωταθλητή Νόμου Καρδίτσας.

Η Σύνθεση

Γ.Σ. Φαρσάλων (Ρίζος): Ερελιάδης, Ζαχαρής, Βασιλείου, Λιούπης, Αλεξόπουλος, Μπακαλόπουλος, Δημόπουλος, Παραγάλας, Αλεξανδρής, Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου, Δαλακούρας.